avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pentru cumpararea unui autoturism Dacia Spring, in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pentru cumpararea unui autoturism Dacia Spring, in afara de achitarea ...

Pentru cumpararea unui autoturism Dacia Spring ,in afara de achitarea cv. auto, trebuie sa fac dovada casarii vreunei masini vechi ?
Cel mai recent răspuns: Domicpn , utilizator 22:18, 4 Februarie 2023
nu. casarea masinilor vechi e aplicabila doar la utilizarea programului Rabla
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca vrei ca statul sa iti plateasca jumatate din masina, da, mergi la dealerul auto de unde vrei sa cumperi springul, si are el bonuri luate de la altii. iesi in castig cu cateva mii de euro. Eu zic ca merita.
Multumesc,am inteles.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul rabla noydoy noydoy se mai deschide programul rabla ? mai sant sanse sa scapam de masinile vechi? (vezi toată discuția)
Buna seara. taxa de poluare vasighet vasighet Am cumparat si eu o masina dacia1310 in august 2008, cind am cumparat-o atunci am apelat la o firma care se ocupa cu inmatriculari ,am inmatriculat-o pe ... (vezi toată discuția)
Radiere fara acte mascool mascool Buna seara. In anul 2008, am vandut un autoturism dacia 1310. Vandut este impropiu zis(nu avem act de vanzare/cumparare) dar la notar am semnat o procura prin ... (vezi toată discuția)