Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Criterii de departajare concediere colectiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Criterii de departajare concediere colectiva

În cazul în care angajatorul intenționează sa reducă toate posturile de același fel din cadrul companiei, mai are rost aplicarea criteriilor de stabilire a priorității la concedierea colectiva?
Nu , daca sunt desfiintate toate posturile de aceleasi fel.
Va multumesc! Pot include acest lucru in procesul-verbal incheiat in urma consultarilor cu reprezentantii salariatilor si in notificarea catre ITM si AJOFM?
Puteti include .