Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot lua o persoana in spatiu fiind minora ? Adică ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot lua o persoana in spatiu fiind minora ? Adică eu m-am ...

Cum pot lua o persoana in spatiu fiind minora ? Adică eu mam mutat într-un alt oraș și la scoala nu ma primește pentru ca nu am adresa din buletin aici ,și părinți mei sunt plecați cum procedez ?
Aa și ma poate primi la scoala nu? Ca am adresa aici nu?ca asta as dori sa fac

gi-jane2, moderator
da!
Aa deci ca să inteleg dacă vreau sa fac viza de flotant trebuie sa fie tata și mai întâi trebuie sa își fac el și după eu nu? Și trebuie făcut aici unde stau acum ?și unde se face viza asta de flotant ? Ca eu vreau cat mai repede ca eu de 2 luni nu am mai mers la scoala știind ca îmi accepta transferul dar nu lau acceptat și sunt pe caz de repetenție ca am prea multe absente ar trebuie sa ma întorc înapoi da nu am cu cine ?și dacă accepta transferul nu are nicio treaba cu absentele nu ?

gi-jane2, moderator
daca vrei cat mai repede, ce ai asteptat 2 luni?
dacă vreau sa fac viza de flotant trebuie sa fie tata și mai întâi trebuie sa își fac el și după eu nu?

nu vad de ce nu amandoi odata
cred ca trebuie si acordul mamei.

și unde se face viza asta de flotant ?

la evidenta populatiei, unde faci si buletinul.

cu transferul, cu repetentia, nu stiu... mergi cu tatal la scoala, la inspectorat...

pt a raspunde, se apasa pe ranpunde, e pe banda portocalie in josul ecranului.
gi-jane2, moderator
Pai am așteptat cu transferul vreo doua săptămâni după am așteptat sa se interseze neamurile poate ma baga într-un final și am așteptat răspunsul părinților și dacă trebuie amândoi nu știu ce sa zic ca mama nu poate veni și în plus eu sunt pe numele tatălui meu