Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua,sunt separată de sotul meu de aproape 2 ani ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua,sunt separată de sotul meu de aproape 2 ani timp in ...

Buna ziua,sunt separată de sotul meu de aproape 2 ani timp in care el și a sunat copilul doar de 3ori,alocația e pe numele lui și de anul trecut nu am mai primit alocația pentru ca el nu a binevoit sa isi schimbe buletinul si sa comunice datele poștei de unde aparțin,unde trebuie să mă adresez.Nu sunt divorțata din cauza problemelor financiare,nu sunt angajată pentru ca am probleme cu un ochi dar am grija de bătrâni fără carte de munca
Pt divort aveti nevoie de 100 de lei pt taxa de timbru si puteti face cerere la aceeasi instanta pt scutire de taxa, puteti face cerere si pt bani de avocat.
Cereti sa incasati dvs alocatia si sa va dea si tatal pensie.
Puteti cere pensie in instanta si sa incasati dvs alocatia si fara sa cereti duvortul
gi-jane2, moderator