Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna. Lucrez 15/24 pe un salariu net de 2000 lei. Este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna. Lucrez 15/24 pe un salariu net de 2000 lei. Este legal? ...

Buna. Lucrez 15/24 pe un salariu net de 2000 lei. Este legal? Daca comentez ceva sunt dat afara.
Program 15/24 nu am intalnit , insa acest program il aveti mentionat in c.i.m. ?... d.p.d.v. al salariului nu vad ce problema ar fi , daca brutul este de minim 3000..
Este legal daca asa v-ati inteles, sa primiti 2000 net pt acel program. Daca nu, nu e legal.
Ce munciti, de munciti 15 ore? Cate ore de pauza aveti in acest interval?
Contractul este semnat pe 8 ore pe zi. Lucrez de la ora 9 până la ora 24 cu pauza de masa de 30 minute.

gi-jane2 a scris:

Este legal daca asa v-ati inteles, sa primiti 2000 net pt acel program. Daca nu, nu e legal.
Ce munciti, de munciti 15 ore? Cate ore de pauza aveti in acest interval?

Socotiti cat munciti in plus pe luna si plangeti-va la itm ca nu sunteti platit in plus pt orele suplimentare.
Ca idee ,incercati sa gasiti altceva de munca ca 2000 nu sunt bani.
Spuneti-i patronului ca nu veti mai munci 15 ore cand in contract aveti 8, iar legal ar fi cel mult sa munciti 12/24.
Contractul este pe 8 ore. Incep programul la ora 9 și termin la ora 24. Sunt 15 ore. Pauza de masa 30 minute.

Cornel Vasile a scris:

Program 15/24 nu am intalnit , insa acest program il aveti mentionat in c.i.m. ?... d.p.d.v. al salariului nu vad ce problema ar fi , daca brutul este de minim 3000..