avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna. Lucrez 15/24 pe un salariu net de 2000 lei. Este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna. Lucrez 15/24 pe un salariu net de 2000 lei. Este legal? ...

Buna. Lucrez 15/24 pe un salariu net de 2000 lei. Este legal? Daca comentez ceva sunt dat afara.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 9 Februarie 2023
La ITM fac plângere degeaba.
Ultima modificare: Joi, 9 Februarie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic
Asta cam asa e. Cautati alt job
Nu faceti plangere degeaba ...afirmatii nefondate se pot lansa de catre toti .. eu va pot contrazice su multe exemple de la ITM-urile care au solutionat favorabil petitiile.
Nu sunt afirmații nefondate. Unde credeți că cinează mai marii ITM ului de la mine din Județ.? Și cu cine ? Va spun eu. Cu angajatorul meu, așa că.....

Cornel Vasile a scris:

Nu faceti plangere degeaba ...afirmatii nefondate se pot lansa de catre toti .. eu va pot contrazice su multe exemple de la ITM-urile care au solutionat favorabil petitiile.

Din pacate pentru dvs , sunt si foruri superioare ITM-ului unde puteti sesiza.q

Credetu ca o masa cu ei rezolva problema acelui angajator ? .. retoric vorbesc .
Ultima modificare: Joi, 9 Februarie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! lucrez pe un program de lucru fix, trecut în cim ... gabrielle_24 gabrielle_24 Bună ziua! Lucrez pe un program de lucru fix, trecut în CIM de la 8.30 la 16.30. Angajatorul ne-a pus de câțiva ani de zile sa venim mai devreme cu 30 ... (vezi toată discuția)
Pauza de masa de doar 30 de min cand ar trebui sa fie o ora...orele suplimentare nu se platesc Funkykid Funkykid Salut. Mam angajat si eu de curand la o firma ca manipulant marfa...toate bune si frumoase .... 8 ore pe zii pauza de masa de o ora dar Pauza de masa se ia ... (vezi toată discuția)
Dreptul muncii AndreeaDymoo AndreeaDymoo Buna seara! Am următoarea speță. Sunt angajata, lucrez 8 ore pe zi, de l până v de la 8 la 16. Zi de zi vin chemată de la 7:45 și plec la 16:15. In ... (vezi toată discuția)