Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Sunt beneficiar al indemnizatiei conform DL ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Sunt beneficiar al indemnizatiei conform DL 118/1990. ...

Buna ziua! Sunt beneficiar al indemnizatiei conform DL 118/1990. In acelasi timp, sunt proaspat pensionar limita de varsta sistem public de pensii. Potrivit facilitatilor prevazute de decretul citat, am primit cele 12 tichete CFR gratuite. Va rog sa-mi spuneti daca am dreptul și la cele 6 bilete CFR (50 % reducere) aferente tuturor pensionarilor de drept din Romania. Multumindu-va anticiapat, va doresc sanatate!
Buna ziua,
NU,
Legal beneficiati doar de cele 12 calatorii gratuite conform Decretului Lege 118/1990.
Buna seara! Pe ce va bazati cand afirmati asta. Legal, dar care lege? Multumesc!

Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
NU,
Legal beneficiati doar de cele 12 calatorii gratuite conform Decretului Lege 118/1990.