avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Sunt beneficiar al indemnizatiei conform DL ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Sunt beneficiar al indemnizatiei conform DL 118/1990. ...

Buna ziua! Sunt beneficiar al indemnizatiei conform DL 118/1990. In acelasi timp, sunt proaspat pensionar limita de varsta sistem public de pensii. Potrivit facilitatilor prevazute de decretul citat, am primit cele 12 tichete CFR gratuite. Va rog sa-mi spuneti daca am dreptul și la cele 6 bilete CFR (50 % reducere) aferente tuturor pensionarilor de drept din Romania. Multumindu-va anticiapat, va doresc sanatate!
Cel mai recent răspuns: ietam , utilizator 19:44, 11 Februarie 2023
Buna ziua,
NU,
Legal beneficiati doar de cele 12 calatorii gratuite conform Decretului Lege 118/1990.
Buna seara! Pe ce va bazati cand afirmati asta. Legal, dar care lege? Multumesc!

Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
NU,
Legal beneficiati doar de cele 12 calatorii gratuite conform Decretului Lege 118/1990.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gratuitate cfr pt. pensionari drov drov Buna ziua, Sotul meu este pensionar cu pensie anticipata partial,beneficiar al Legii 118 si incadrat in gradul II de handicap.Primeste bilete de tren ... (vezi toată discuția)
Buna ziua daca beneficiez ,de 12 calatorii cfr cu reducere 50%, ... carmenstefania carmenstefania buna ziua daca beneficiez ,de 12 calatorii CFR cu reducere 50%, in calitate de pensionara, dar totodata sunt beneficiara si a d.l.118/1990 prin care am ... (vezi toată discuția)
Bilete calatorie pentru pensionari morosanucarmen morosanucarmen Va rog sa-mi spuneti daca pensionarii mai beneficiaza de bilete de calatorie cu reducere 50% pe CFR si auto. Sotul/sotia care NU este pensionar/a, poate ... (vezi toată discuția)