avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua, Cine are un tabel editabil pentru ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua, Cine are un tabel editabil pentru evaluarea riscurilor ...

Bună ziua,
Cine are un tabel editabil pentru evaluzrea riscurilor în vederea selecționării EIP pentru lucrul la înălțime?
Dacă se poate să mi-l dați pe următoarea adresă:
nicudutu.2016@yahoo.ro
Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: dutun , utilizator 09:18, 10 Februarie 2023
Un ghid al inspectiei muncii legat de munca la inaltime gasiti in link-ul de mai jos
[ link extern ]
O lista de exipamente de protectie gasiti in H.G. 1048/2006
[ link extern ]

Sfatul meu este sa apelati la o firma autorizata ( Serviciu Extern SSM) daca nu va descurcati, orice greseala aici poate avea consecinte grave in cazul unui eveniment.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
si aici: [ link extern ]
O lista interna cu EIP poate fi intocmita numai dupa evaluarea riscurilor profesionale pentru locurile de munca, inclusiv pentru cele unde se lucreaza la inaltime. A prelua un "tabel" asa cum doriti dvs. nu va asigura locuri de munca fara riscuri de accidentare. Fiecare firma are particularitatile ei pentru locurile de munca/ posturile de lucru/ meserii.
Bună dimineața, Urmăm pașii conform legislației în vigoare, am organizat un curs pentru persoanele care lucrează la înălțime, urmează să se facă evaluarea riscurilor, după aceea actualizăm Normativul de acordare a EIP și achiziționăm echipamentul.
La noi lucrul la înălțime, înseamnă lucrul pe autospeciale, la o înălțime de 3 m.
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, cine poate să-mi dea un model de tabel completat ... dutun dutun Bună ziua, Cine poate să-mi dea un model de tabel completat pentru evaluarea riscurilor în vederea selecționării EIP (vezi toată discuția)
Echipament de protectie Adrian a Adrian a Buna ziua Care este echipamentul de protecție pentru un stivuitorist care lucrează singur in depozit,mă refer este obligatoriu sa poarte casca de ... (vezi toată discuția)
Acordare echipament de protectie dorintabirta dorintabirta Bună ziua, Legislația SSM stipulează undeva concret obligativitatea prin care angajatul trebuie să semneze personal Fișa de evidență a materialelor ... (vezi toată discuția)