Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... O asociatie de proprietari cate oferte de pret trebuie ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

O asociatie de proprietari cate oferte de pret trebuie sa adune ...

O asociatie de proprietari cate oferte de pret trebuie sa adune pentru o lucrare (renovare lift) ca sa se incadreze in legiile in vigoare ?
Cite doreste, nu exista nici o obligatie legala.
Cand este vorba despre o lucrare de revizie la lift, trebuie sa va orientati la o firma din localitatea dvs., mai precis ati putea sa discutati si cu firma care face mentenanta liftului. Daca ei nu pot, sigur trebuie sa va orientati, dar totusi consultativa cu dansii.
Noi am facut aceasta lucrare, chiar cu firma care ne face mentenanta. Este abilitata si are personal calificat, este autorizata CNCIR. Chestiunea este ca firma aceasta este nevoita sa faca o lucrare de calitate, pentru ca altfel tot in capul lor se vor sparge lucrarile efectuate necorespunzator.
Succes!
Adam Grecu, utilizator