avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Depun declaratia 700?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Depun declaratia 700?

Daca sunt platitor de impozit micro si indeplinesc in continuare conditiile pentru impozit pe microintreprindere, mai trebuie sa depun declaratia 700?
Ultima modificare: Vineri, 10 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 00:04, 11 Februarie 2023
Deocamdata nu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am deschis o firmă in noiembrie 2022 fără angajat. Constantinesis Constantinesis Buna ziua! Am deschis o firmă in Noiembrie 2022 fără angajat, neplătitoare TVA deci intra la categoria Micro doar 2 luni. Deoarece nu pot avea angajat ... (vezi toată discuția)
Imp. venit microintreprindere 2022 -> 2023, depunem d700?!? cristina.voicu cristina.voicu Buna ziua, Daca o societate a fost in anul 2022, platitoare pe venit microintreprindere si la 31.12.2022 indeplinea conditia ( 1 angajat cu norma intreaga ) ... (vezi toată discuția)
Declaratia 010 zolisoft2014 zolisoft2014 La multi ani tuturor! In 2022 am fost microintreprindere fara angajat. Am angajat o persoana cu actele in regula (medicina muncii, contract cu 90 zile proba, ... (vezi toată discuția)