Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună Ziua!O intrebare de la un specialist, lucrez in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună Ziua!O intrebare de la un specialist, lucrez in sectorul ...

Bună Ziua!O intrebare de la un specislist,lucrez in sectorul bugetar si am gradația 5,în urma legii salariu a fost marit cu 10,%,un muncitor angajat cu salariu minim in trecut acum 3000 lei brut a ajuns să i-a net aprope de salariu meu cu peste 25 de ani de munca,mentionez ca respectivul nu are decît 1,5 vechime in cimpul muncii,este legal?
~ Conținut șters la cerere ~
Da, este corect ...cu cat cresc salariile cu atat impozitarea este mai mare.