Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cartea tehnica a blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cartea tehnica a blocului

Buna ziua
Locuiesc in Ploiesti intr-un bloc construit in anul 2006. Nu am vazut pana acum cartea tehnica, nu o gasim. Administratorul spune ca nu o are, iar constructorul nu este de gasit. Ce putem face, la cine putem apela?
Multumesc
Există posibilitatea reconstituirii documentului, fapt care implică analize, expertize, evaluări tehnice și studii care, prin metode specifice, pot stabili detaliile pe care trebuie să le conțină acest act.

Puteti incerca si la arhiva unității administrativ-teritoriale.
Acest document se intocmeste i 4 exemplare:
1. Proiectantul;
2. Constructorul;
3. Primaria localitatii;
4. Asociatia de proprietari, care va fi inmanata prin Primarie.

Asadar, mergeti la Primarie, faceti o solicitare scrisa.
In mod NORMAL, documentul cu pricina trebuia sa ajuna la as. prop. prin Primarie.
Dvs. va aflati in situatia ca nu ati primito, asa ca cele scrise de catre dom' consilier sunt binevenite, dar doar in cazul in care CT vi s-ar i dat si ati fi pierduto.
INSISTATI sa o primiti in mod gratuit!
Succes!
Adam Grecu, utilizator