Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale conventie intre parti??? ce tip de contract???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

conventie intre parti??? ce tip de contract???

Buna seara, va rog a ma ajuta cu un sfat ptr urmatoarea "problema" care o am:
Am o mica afacere tip fast-food, cladirea unde functionez este lipita de un bar.Am facut o intelegere cu administratorul barului ca pt toata mancarea care se vinde la el in bar sa-i dau 25% din incasari, el urmand sa plateasca o anumita parte din salariul unui bucatar.
Va rog sa-mi spuneti ce tip de contract/conventie se poate face intre noi ca totul sa fie legal,totodata fiecare parte sa-si tina promisiunile.
Va recomand contractul de asociere in participatiune.
Gasiti modele pe internet.
Sau un contract de comision...............