Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In curand o sa ma pensionez anticipat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In curand o sa ma pensionez anticipat partial si angajatorul ...

Buna ziua,
In curand o sa ma pensionez anticipat partial si angajatorul doreste sa-l mai ajut o perioada de timp sub forma de consultanta tehnica pentru procesle tehnologice. intrebarea mea este aceea cum as putea sa mai colaborez cu acest angajator , cum ma poate plati, astfel incat sa nu incal legea?As aprecia daca mi-ati explica aceste modalitati.
Multumesc
Maria Zamfirescu
Daca activitatea este ocazionala se poate incheia un contract de prestari servicii .
Multumesc frumos, da angajatorul doreste sa vin periodic pentru verificarea unor procese si poate sa ajut echipa de dezvoltare a unor produse noi!
Cu respect!
Ca sa inchei contract de prestari servicii ,trebuie sa am PFA ,PFI, sau se poate si pe persoana fizica?Imi cer scuze dar nu ma pricep la aceste lucruri!
Se poate si pe persoana fizica , dar asa cum am spus pentru activitati ocazionale ... pentru cele permanente, c.i.m.