avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Îmi cer scuze că pun atâtea întrebări ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Îmi cer scuze că pun atâtea întrebări pe forum. ...

Bună ziua! Îmi cer scuze că pun atâtea întrebări pe forum. Este legal să fiu ,,respinsă "pentru plata taxelor și impozitelor pe casă și teren pe motivul că soțul are amenzi de plătit? Specific că pe actul de vânzare-cumpărare sunt trecută și eu ca proprietar el refuzând să plătească amenzile. De la primărie îmi spun că până nu plătesc amenzile lui nu pot plăti impozitul pe casă. Vă rog să mă ajutați cu un răspuns!
Cel mai recent răspuns: paveldaniela , utilizator 17:52, 16 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă aveți roluri separate nu aveți de sa fiți refuzata.In ce localitate se întâmplă?Faceți un memoriu în scris la conducerea instituției respective(direcție taxe și impozite etc).
Rolul este trecut pe amândoi!
Vă mulțumesc pentru răspuns!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă aveți roluri separate nu aveți de sa fiți refuzata.In ce localitate se întâmplă?Faceți un memoriu în scris la conducerea instituției respective(direcție taxe și impozite etc).

În comuna Madarjac Județul Iași.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă aveți roluri separate nu aveți de sa fiți refuzata.In ce localitate se întâmplă?Faceți un memoriu în scris la conducerea instituției respective(direcție taxe și impozite etc).

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Probabil datorita faptului ca nu aveți rol fiscal separat corespunzător cotei.parti ce o dețineți aveți problema cu plata impozitelor.Incercati sa deschideți rol separat...

Alte discuții în legătură

Am o prietenă divorțată de câțiva ani.a fost să plătească ... Sveti Sveti Am o prietenă divorțată de câțiva ani.A fost să plătească impozitul pe casă(restant de vreo 2-3 ani) dar a aflat că trebuie plătite mai întâi ... (vezi toată discuția)
Am mostenit impreuna cu sora mea 1/2 din casa bunicilor din comuna ... Popescu Doina Ana Popescu Doina Ana Am mostenit impreuna cu sora mea 1/2 din casa bunicilor din comuna Scorteni. Judetul Bacau. Cealalta jumatate apartime nostenitorilor unchiului meu. Pana acum ... (vezi toată discuția)