Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Îmi cer scuze că pun atâtea întrebări ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Îmi cer scuze că pun atâtea întrebări pe forum. ...

Bună ziua! Îmi cer scuze că pun atâtea întrebări pe forum. Este legal să fiu ,,respinsă "pentru plata taxelor și impozitelor pe casă și teren pe motivul că soțul are amenzi de plătit? Specific că pe actul de vânzare-cumpărare sunt trecută și eu ca proprietar el refuzând să plătească amenzile. De la primărie îmi spun că până nu plătesc amenzile lui nu pot plăti impozitul pe casă. Vă rog să mă ajutați cu un răspuns!
Dacă aveți roluri separate nu aveți de sa fiți refuzata.In ce localitate se întâmplă?Faceți un memoriu în scris la conducerea instituției respective(direcție taxe și impozite etc).
Rolul este trecut pe amândoi!
Vă mulțumesc pentru răspuns!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă aveți roluri separate nu aveți de sa fiți refuzata.In ce localitate se întâmplă?Faceți un memoriu în scris la conducerea instituției respective(direcție taxe și impozite etc).

În comuna Madarjac Județul Iași.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă aveți roluri separate nu aveți de sa fiți refuzata.In ce localitate se întâmplă?Faceți un memoriu în scris la conducerea instituției respective(direcție taxe și impozite etc).

Probabil datorita faptului ca nu aveți rol fiscal separat corespunzător cotei.parti ce o dețineți aveți problema cu plata impozitelor.Incercati sa deschideți rol separat...