Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Doresc desfierea copilului înfiat. Acum are 6 ani și ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Doresc desfierea copilului înfiat. Acum are 6 ani și a fost ...

Doresc desfierea copilului înfiat.Acum are 6 ani și a fost înfiat acum 3 ani.Are Adhd și a devenit foarte agresiv cu noi parintii și copiii mei biologici. Cum sa procedam?
Nu aveti cum sa procedați, desfacerea adopției se face doar daca e in interesul copilului. Vedeti ce solutii aveti in legatura cu boala copilului, mergeti la dgaspc
gi-jane2, moderator
Legislatia nationala nu prevede posibilitatea de a "desfia" nici copil natural, nici cel infiat.
desfasurati demersuri,contactati asociatii,organizatii care se ocupa de astfel de cazuri
Totusi este un suflet,nu puteti sa il repudiati sa scapati de el ca d eun obiect stricat
Cand ati infiat minorul v-ati asumat responsabilitatea
Nu mai puneți întrebări care arată ce fel de om sunteți.
Nici câine nu îți iei dacă nu știi că poți să ai grijă de el și la bine și la rău.
Aveți grijă de copil că altfel o pățiți rău.
mitabiciclista, utilizator