Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua. Am suferit un infarct la volanul camionului ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua. Am suferit un infarct la volanul camionului in Belgia. ...

Buna ziua. Am suferit un infarct la volanul camionului in Belgia. Am reusit sa ajung in primul Peco de pe autostrada si am oprit in loc nepermis fiind inrt-o stare critica . Am sunat la 112, a venit ambulanta si am fost dus la spital unde m-au operat punandu -mi 2 stenturi . Am stat in spital 3 zile . In aacest interval camionul meu a fost ridicat de o firma de tractari si dus intr-o parcare privata si mi s-a transmis factura de 2800 euro (distanta peco -parcare-13 km). Totodata m-a amendat si politia cu 70 euro. Politia din Belgia a spus ca pot recupera banii de la asigurarile din Romania .precizez ca am toate actele ce dovedesc prin ce am trecut,scrisoare medicala, facturi .
Intrebarea este pot obtine ceva de la asigurarea din Romania daca am doar Rca pt camion? Asigurarea este valabila .
serespaul, utilizator