Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept mostenire. Buna ziua Am o verisoara (mama ei cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept mostenire. Buna ziua Am o verisoara (mama ei cu mama mea ...

Drept mostenire.
Buna ziua
Am o verisoara (mama ei cu mama mea au fost surori) ce a avut o fata care a decedat. Decedata are un apartament proprietate. Intrebarea mea este cine are drept de mostenire asupra apartamentului daca mama decedatei traieste si nu exista un testament .
Multumesc
Mama decedatei. Tatal traieste? Frati mai are?
raluk0207, utilizator
Da traieste , nu mai are frati decedata,nu mai are tata.
Atunci mosteneste doar mama defunctei
Multumesc