Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Va rog sa îmi răspundeți am permisul suspendat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Va rog sa îmi răspundeți am permisul suspendat 180zile pentru ...

Va rog sa îmi răspundeți am permisul suspendat 180zile pentru neacordare de prioritate după cele 180 zile a-mi ramine cazierul auto curat .Este o problema sa mai fac UBER ȘI BOLT taxi alternativ .Va mulțumesc .
NU!
Cazierul auto se eliberează pe o perioada de maxim 5 ani, asta înseamnă că abaterile vor rămâne în ”cont” (istoric sancțiuni) timp de cinci ani.
IonPopescu-B, utilizator
Nu rămâne cazierul auto curat, va fi trecută această sanctiune. Dacă Uber sau Bolt verifică și nu acceptă, e posibil să nu mai puteți practica un astfel de serviciu.

latka, moderator