Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cercetare disciplinara prealabila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cercetare disciplinara prealabila

Buna dimineata,
In cazul in care, in urma cercetarii disciplinare prealabile, comisia de disciplina a stabilit clasarea cauzei, iar conducerea unitatii a aprobat clasarea, mai este necesara emiterea unei decizii in acest sens? Multumesc.
da
Se va emite o decizie , in acest sens, care va contine motivarea in fapt si in drept .