avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Daca un baietel se joaca cu o casa de marcat veche, ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Daca un baietel se joaca cu o casa de marcat veche, este vreo problema?

Daca un baietel se joaca cu o casa de marcat veche, este vreo problema? Am inchis legal pfa la anaf. Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 1 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Madalinarotarescu , utilizator 11:32, 2 Martie 2023
Daca a fost scoasa memoria fiscala, este ok.
A fost. Atunci cand am inchis magazinul.

vali m a scris:

Daca a fost scoasa memoria fiscala, este ok.

Multumesc frumos


Madalinarotarescu a scris:

A fost. Atunci cand am inchis magazinul.

vali m a scris:

Daca a fost scoasa memoria fiscala, este ok.



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fiscalizare casa de marcat taxi polo1988romania polo1988romania Buna ziua! In anul 2010 am fost radia de la registrul comertului pentru ca nu am facut trecerea de la PF la PFA, iar in ianuarie 2013 am facut reinregistrare ... (vezi toată discuția)
Activitate de comert pe pfa sweet_angel sweet_angel buna ziua am si eu un pfa deschis si nu am stiut ce trebuie facut. nu m-a invatat nimeni. am avut un magazin alimentar care nu a mers. ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat cu jurnal electronic Mihaela2003 Mihaela2003 Buna ziua! Dupa achizitia noilor case de marcat am o problema cu una din ele. Citirea memorie fiscale pentru transmitere la ANAF este foarte anevoiasa,doar ... (vezi toată discuția)