avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calculul valoare deducere personala de baza 2023
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calculul valoare deducere personala de baza 2023

Ma puteți ajuta cu calculul valorii totale nete (pe 12 luni de zile) pentru deducerea personala de baza în condițiile în care sunt angajat cu salariul minim pe economie (3000 lei brut) și am în întreținere un copil minor?
Va mulțumesc anticipat!
Ultima modificare: Luni, 6 Martie 2023
zeppelyn20, utilizator

Alte discuții în legătură

Plafonul de acordare a deducerilor personale din impozit pentru persoane in intretinere addi68 addi68 Am un copil minor, in intretinere impreuna cu sotia. Stiu ca se acorda o deducere personala din impozitul pe salariu pentru persoane aflate in intretinere, ... (vezi toată discuția)
Calcul venit lunar bambi.2010 bambi.2010 va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza un bonus lunar acordat de angajator si de asemenea deducerea personala, intrucat am 2 copii in intretinere, si in ce mod ... (vezi toată discuția)
Deducere personala angajat AndreeaFP AndreeaFP Buna ziua, Sotul meu are un contract de munca incheiat cu 1 dec.2015 pe o societate al carei actionar si este, in functia de muncitor necalificat. Salariul ... (vezi toată discuția)