Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conflict Salariat - Manager HR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conflict Salariat - Manager HR

Buna ziua,

Managera mea este in concediul medical din octombrie 2021, in ultima perioada am divergente si conflict. Se poarta urat cu mine, ma desconsidera cu toate ca sunt o persoana cu dizabilitati. De curand am fost in medical pentru implant cohlear si cand am revenit la birou dupa aproape 2 luni,, au inceput sa apara probleme.

Am dovezi cu declaratiile 112, cu mail-uri in care imi da task-uri si directive, conversatii de pe whataspp. Din cate stiu conform legii o persoana care este in concediu medical nu are voie sa lucreze, sa dea directive. Amandoi lucram pe HR, ea se ocupa de interviuri, vorbeste cu cei de la Sanador pentru Medicina Muncii,, face statele de plata, se ocupa cu tihcetele de masa din Concediul Medical de aproape 1 an si jumatate.

Conduce masina firmei cu toate ca are fisa de Medicina Muncii si avizul psihologic expirat. Lucreaza de acasa, vine la birou o data la 2-3 luni.

Ce as putea sa fac? Sa fac o sesizare la Casa de Asigurari,ANAF, Inspectia Muncii cu dovezile mele ?
cosmin311, utilizator
Puteti depune sesizari la cele 3 institutii mentionate de dvs.