Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un contract de închiriere declarat la anaf și în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un contract de închiriere declarat la anaf și în luna februarie ...

Am un contract de închiriere declarat la anaf și în luna februarie chiriasa nu îmi plătește chiria având în vedere ca a fost plecata în străinătate trei săptămâni. Este legal??
Argumentul.respectiv nu justifica sub nici o forma neplata chiriei...
Nu este legal
Atat timp cat exista incheiat contract locatiune in care partile au convenit achitare lunara chirie+utilitati,pretentia locatarului nu are temei legal