Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un contract de chirie (neinregistrat la ANAF si aflat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un contract de chirie (neinregistrat la ANAF si aflat in derulare) ...

Un contract de chirie (neinregistrat la ANAF si aflat in derulare) care nu este inregistrat nici pana la 31,03,23, asa cum prevede og 16/2022, isi pastreaza valabilitatea si dupa 01,04,23 ?
Da. Contractul e in continuare valabil. Rămâne sa fie suportate de proprietar doar consecințele de la anaf pentru neînregistrare.