Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salariata in CCC din nou insarcinata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salariata in CCC din nou insarcinata

Buna ziua,

Nu am mai avut cazuri drept pentru care va rog sa ma ajutati. Angajata este in CCC pana in iulie. Intre timp a ramas din nou insarcinata si va naste in septembrie. Cum se procedeaza in situatia asta? Va multumesc
Revine la munca cu o luna sau doua mai devreme ( luna/lunile tatalui ca nu stiu de cand se aplica modificarea cu 2 luni- asta daca tatal indeplineste conditiile pentru a beneficia de ele) si mai munceste pana poate intra iar in concediul maternal sau intra direct in concediul de risc maternal apoi concediul maternal-depinde de conditiile de la munca...

La revenire prezinta si o adeverinta din care sa rezulte perioada CCC si cuantumul indemnizatiei- aceasta adeverinta completeaza stagiul pentru noul concediu maternal si CCC
Ionut.ion, utilizator