avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salariata in CCC din nou insarcinata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salariata in CCC din nou insarcinata

Buna ziua,

Nu am mai avut cazuri drept pentru care va rog sa ma ajutati. Angajata este in CCC pana in iulie. Intre timp a ramas din nou insarcinata si va naste in septembrie. Cum se procedeaza in situatia asta? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 14:32, 13 Martie 2023
Revine la munca cu o luna sau doua mai devreme ( luna/lunile tatalui ca nu stiu de cand se aplica modificarea cu 2 luni- asta daca tatal indeplineste conditiile pentru a beneficia de ele) si mai munceste pana poate intra iar in concediul maternal sau intra direct in concediul de risc maternal apoi concediul maternal-depinde de conditiile de la munca...

La revenire prezinta si o adeverinta din care sa rezulte perioada CCC si cuantumul indemnizatiei- aceasta adeverinta completeaza stagiul pentru noul concediu maternal si CCC
Ultima modificare: Luni, 13 Martie 2023
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc si lucru Eandrea31 Eandrea31 Buna. In 31 octombrie implineste copilul meu 2 anisori si daca vrea sa ma intorc la lucru inainte de 2 luni trebuie sa iasa sotul in co cediul de cresterea ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! sunt în ccc și sunt însărcinată primul copil ... Ptk1 Ptk1 Bună ziua! Sunt în CCC și sunt însărcinată primul copil împlinește 2 ani pe 15 iulie 2021 iar eu voi naște pe 25 iunie 2021 Trebuie sa duc ceva la ... (vezi toată discuția)
Buna seara! cum trebuie sa procedez pentru a intra din ccc1 ... Maria Genoiu Maria Genoiu Buna seara ! Cum trebuie sa procedez pentru a intra din ccc1 in ccc2 fără sa merg la serviciu Primul copil s-a născut pe data de 23-09-2021 iar anul ... (vezi toată discuția)