Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Trebuie sa depun declaratia C168 la finanțe?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Trebuie sa depun declaratia C168 la finanțe?

Buna ziua, va cer opinia in urmatoarea speta. Avand un PFA cu cod caen 6820( Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate) si dispunand de cod de inregistrare fiscala trebuie sa depun declaratia C168 la finante ?
george-neagu, moderator
Dvs aveti activitate autorizata ca PFA si formularul impune obligatii pt acelepersoane fiizce care inchiriaza din patrimoniul personal . Nu va incadarti aici , prin urmare nu aveti obligatia depunerii formularului 168 la ANAF.