avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am achiziționat un autobuz care vrea sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am achiziționat un autobuz care vrea sa fie transformat ...

Bună ziua! Am achiziționat un autobuz care vrea sa fie transformat în bucătărie, el este început deja putin dar nu este într-o stare prea buna. Vreau sa îl recondiționez de la 0 cu tot ce trebuie dar ma lovesc de o problemă, de unde încep? Pot sa îl încep eu în regie proprie sa îl recondiționez de la pereți podea tot ce este nevoie...ce autorizații am nevoie pentru asta? Pot sa îl fac eu după capul meu și apoi sa cer autorizații? Un mic ajutor ar fii de folos! Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:20, 14 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In Romania, conform legilor in vigoare, conversiile mijloacelor de transport se realizeaza de catre atelierele autorizate RAR
Conditionat de intersul dv este necesar sa acordati atentie la criteriul legat de masa totala a vehiculului dupa amenajare,care nu trebuie sa depaseasca 3,5 t
Analizati temeinc dotariile=izolare fonică si termica a vehiculului, de instalarea rezervoarelor externe si de cablajul electric interior/exterior.
Conditionat de sursa de utilizare la aragaz,atentie sporita la proiectul instalatiei de gaz. „
Nu exista legislatie nationala si RAR utilizeaza standarde germane.
RAR in unitatile acreditate ,evită instalarea sistemelor sursa gaz din cauza lipsei legislatiei de omologare
Exista varianta panourilor solare sau a buteliei de GPL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Panouri fotovoltaice pe terasa bloc user_001 user_001 Buna ziua, Locuiesc in Galati la etajul 4/4 al unui bloc pe terasa careia doresc sa instalez 6 panouri solare, insumand o suprafata de cam 4-5mp. M-am ... (vezi toată discuția)
Autorizare isu lamoruz lamoruz Pentru un atelier de mobila nou infiintat, in suprafata de 320 mp, amplasat intr-o cladire cu o suprafata totala de 470 mp, compartimentata, este necesara ... (vezi toată discuția)
E interzis sa ai xenoane la masina ? Pilu Pilu Buna ziua. Azi mi-am facut ITP-ul la autoturism si mi-a spus de acolo ca nu am voie sa am montate xenoane. N-am mai auzit pana acuma. Ar putea sa-mi zica ... (vezi toată discuția)