Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul salariu si cei 200 lei neimpozabili
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul salariu si cei 200 lei neimpozabili

Buna ziua
referitor la calcul salariu si cei 200 lei neimpozabili cf OUG 168/2022
In cazul in care avem salariu mimim brut 3.000 lei si diurna neimpozabila 2000 lei, se poate tine cont de cei 200 lei neimpozabili?
Diurna neimpozabila se incadreaza la art 76 alin 4 din Lg 227/2015 iar OUG 168/2022 zice de art. 76 alin (1)-(3).
Multumesc
george-neagu, moderator
diurna neimpozabila nu intra in acest calcul
Multumesc frumos!