avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pretul plafonat al energiei electrice calculat separat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pretul plafonat al energiei electrice calculat separat pentru fiecare luna?

Nelamurirea mea este legata de pretul plafonat al energiei electrice.
Concret in luna ianuarie 2023 am avut consum de 103 kWh iar in februarie 2023 85 kWh. Conform legii 357/2022 am tendinta sa cred ca pentru ianuarie pretul /kWh trebuia sa fie 0,8 Lei iar pentru luna februarie 0,68 Lei/kWh.
Intrebarea este daca gresesc sau furnizorul de energie electrica a gresit cand a facturat ambele luni cu 0,8 Lei/kWh?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

Alte discuții în legătură

Bună ziua! pentru că fiul meu nu îndeplinea condițiile pentru ... was57 was57 Bună ziua! Pentru că fiul meu nu îndeplinea condițiile pentru cumpărarea unui apartament prin credit ipotecar, am cumpărat eu apartamentul prin credit ... (vezi toată discuția)
Calcul consum mediu lunar 2021 energie electrica eronat bogdan.sb bogdan.sb Buna ziua, am urmatoarea speta, referitor la calcului consumului mediu de energie electrica, pentru anul 2021, pentru un loc de consum (implicit a pretului ... (vezi toată discuția)
Plângere electrica- șanse de soluționare? Camelia Gabriela Camelia Gabriela Buna ziua... As vrea sa știu ce demersuri și șanse de câștig as avea în cazul în care pe perioada de nefunctionare a sistemului/ aplicației electrica ... (vezi toată discuția)