Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cod indemnizatie 14
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cod indemnizatie 14

Buna ziua,
Un salariat are concediu medical- cod indemnizatie 14 (neoplazii, SIDA) . Pe 20 martie va avea 548 de zile de concediu medical ( 1 an si 6 luni). Mi-a comunicat faptul ca medicul ii va elibera in continuare concediu medical. Angajatorul este obligat sa-l introduca la plata?

Mutumesc anticipat!
Da, are aceasta obligatie pana la incetarea c.i.m.