avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cod indemnizatie 14
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cod indemnizatie 14

Buna ziua,
Un salariat are concediu medical- cod indemnizatie 14 (neoplazii, SIDA) . Pe 20 martie va avea 548 de zile de concediu medical ( 1 an si 6 luni). Mi-a comunicat faptul ca medicul ii va elibera in continuare concediu medical. Angajatorul este obligat sa-l introduca la plata?

Mutumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:50, 15 Martie 2023
Da, are aceasta obligatie pana la incetarea c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu cod indemnizatie 14 Pera2 Pera2 In cursul lunilor martie-aprilie 20013 am beneficiat de 33 zile concediu medical pentru boala obisnuita.Incepand cu 09.12.2013 si pana in prezent (august 2014) ... (vezi toată discuția)
Concedii medicale cod 14 si 01 ai2 ai2 Dupa epuizarea perioadei maxime de concediu medical cod indemnizatie 14 ( 1 an si 6 luni), aeasta poate fi urmata de concedii medicale cod indemnizatie 01 ? (vezi toată discuția)
Concediu medical cod 14 magdaonofrei07 magdaonofrei07 Daca in din septembrie 2012 pana in ianuarie 2013 am avut concediu medical pentru boala cardiovasculara nestiind de cancer,iar din ianuarie 2013 cand am ... (vezi toată discuția)