avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Se mai depune declarartia 700?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Se mai depune declarartia 700?

buna ziua
va rog am o intrebare se mai depune declarartia 700 pentru o societate care la 31.12.2022 este microintreprindere si ramine in continuare microintreprindere.
multumesc frumos
Ultima modificare: Miercuri, 15 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 18:25, 15 Martie 2023
deocamdata nu . Speram ca ANAF vor veni cu clarificari in acest sens pt ca si daca vreti sa depuneti D700 acum o sa va dea eroare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imp. venit microintreprindere 2022 -> 2023, depunem d700?!? cristina.voicu cristina.voicu Buna ziua, Daca o societate a fost in anul 2022, platitoare pe venit microintreprindere si la 31.12.2022 indeplinea conditia ( 1 angajat cu norma intreaga ) ... (vezi toată discuția)
Declaratia 010 zolisoft2014 zolisoft2014 La multi ani tuturor! In 2022 am fost microintreprindere fara angajat. Am angajat o persoana cu actele in regula (medicina muncii, contract cu 90 zile proba, ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit sau pe profit? florin.sin florin.sin Bună ziua, În situația în care 31.12.2022 sunt încadrat ca plătitor de impozit pe veniturile microintreprinderilor și îndeplinesc conditiile pentru ... (vezi toată discuția)