Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Gard construit pe domeniul public
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Gard construit pe domeniul public

Buna seara,vecinul meu si-a facut un gard cu stalpi de teava bagati in beton,si mi-a luat din deschiderea mea catre drum o,5 metri.Gardul la facut in urma cu 10 ani,eu nu eram propietar era bunicul meu care nu locuia acolo. Ce masuri legale pot lua?
Manuela Rășină, administrator
Daca vecinul a construit gard pe domeniul public,sesizati oficial primaria teritoriala
Scuze...ca revin. Am sezisat primaria si raspunsul oficial nu a venit nici dupa 6 luni au zis sa astept cadastrarea generala a drumurilor.. Neoficial ..mi s-a zis ca aia e...nu are ce sa ii faca..trebuia sa reclam in urma cu 10 ani...desi nu eu eram propietar atunci..
Ce pot face? Pot pune un avocat sa ,, zgaltăie"" un pic treaba.?

ynocentta a scris:

Daca vecinul a construit gard pe domeniul public,sesizati oficial primaria teritoriala