Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general S-a emis o chitanta și trebuie corectata.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

S-a emis o chitanta și trebuie corectata.

Buna ziua. S-a emis o chitanta iar suma in litere a fost scrisa gresit, fara sa observam exemplarul albastru a fost dat clientului. Greseala a fost observata ulterior. Cum putem proceda sa anulam? Multumesc
george-neagu, moderator
Dacă puteți sa corectați direct pe ambele exemplare sau dacă nu, le anulați.