Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Când se face declararea la ANAF?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Când se face declararea la ANAF?

Daca vând ceva produse pe internet sau într-un magazin inregim de consignație, eu neștiind acum când se vor vinde, când va trebui sa fac declarație la ANAF? După ce se vor vinde? Asta însemna declarație unica in mai 2023 sau 2024? Menționez că nu am PFA sau altceva, ci intenționez să fie venituri individuale din diverse activități. Menționez că veniturile vor fi f mici, dar vreau sa fie legale.
george-neagu, moderator
Toate veniturile încasate în 2023 din astfel de vânzări le veți declara în 2024 și cu plata impozitului tot atunci.