Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua !.Ce se poate pronunta ?-,,amana ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua !.Ce se poate pronunta ?-,,amana pronuntarea,,La ultimul ...

Buna ziua !.Ce se poate pronunta ?-,,amana pronuntarea,,La ultimul termen de judecata s-a avut in vedere discutarea exceptiilor in procesul civil.
Cumva daca se admite vreo exceptie se anuleaza actiunea reclamantilor ?ASTA VA PRONUNTA INSTANTA ?
Ce exceptii s-au ridicat?
inadmisibilitatii ,insuficienta timbrare ,lipsa de interes,exceptia lipsei capacitatii procesuale de folosinta a paratilor decedati inainte de declansarea litigiului !(servitute de trecere )e xcceptia efectului pozitiv al lucrului judecat anterior art 431 /2.
Se va pronunța, mai întâi, asupra excepției insuficientei timbrări. (excepție de procedură, care are prioritate în soluționare, fată de celelalte excepții invocate).
Admiterea excepției conduce la anularea cererii ca insuficient timbrată.
romascanu, moderator
Va multumesc !