avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere declaratie de rezidenta fiscala.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere declaratie de rezidenta fiscala.

Buna,
Lucrez in strainatate din octombrie 2011, sunt obligat sa ma duc acasa si sa depun declaratia de rezidenta fiscala?
Am citit undeva ca cei plecati inainte de a fi aparut ordinea 2012) nu sunt obligati sa faca declaratia.
Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 19 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:08, 19 Martie 2023
Vedeti aici mai multe detalii : [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rezidenta fiscala in stat -ue svabu svabu Cunosc faptul ca cetatenii romani care se afla in strainatate de mai mult de 183 de zile au obligatia sa depuna la ANAF declaratia privind rezidenta fiscala. ... (vezi toată discuția)
Necompletare chestionar stabilire rezidenta fiscala florali florali Buna ziua, Ce se intampla daca pana acum nu am mai depus un ˝Chestionar pentru stabilirea rezidenței fiscale a persoanei fizice la plecarea/sosiread ... (vezi toată discuția)
Pasaport crds si declaratia de rezidenta fiscala Wizz Wizz Daca am obtinut in 2018 pasaportul CRDS, mai este necesar sa depun formularul de schimbare a rezidentei fiscale? Intreb fiindca presupune un efort (traduceri, ... (vezi toată discuția)