Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare bilant

Buna ziua, SRL a incheiat in 2022 un contract de inchiriere spatiu pe 2 ani pentru desfasurarea activitatii si a platit in 2022 o garantie, echivalentul in lei al unei chirii lunare. La bilant suma din ct. 2678, garantia platita, se inregistreaza astfel:
1. F10 rd. 6a Creante, Active circulante
2. F30 cap.VI Alte informatii-rd.55 Creante imobilizate in lei si exprimate in lei, rd.54 Creante imobilizate in sume brute si rd.48 Imobilizari financiare in sume brute

Este corect?
Multumesc
george-neagu, moderator
e corect