avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am lucrat 26 de ani in CFR. De 17 ani si in prezent in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am lucrat 26 de ani in CFR. De 17 ani si in prezent in M.A.I. ...

Am lucrat 26 de ani in CFR. De 17 ani si in prezent in M.A.I. Anul viitor ies la pensie pentru limita de varsta din sistemul militar. Cand voi indeplini conditiile pot iesi la pensie si pentru cei 26 ani din sistemul public.t
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:06, 20 Martie 2023
Din sistemul public la implinirea varstei de 65 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce data pot beneficia de pensie militara de stat conform noului proiect de lege a pensiilor militare de stat safety safety Sunt nascut in 07.02.1967 si sunt colonel in rezerva(r)(am avut calitatea de militar/ofiter in cadrul sistemului de ordine publica/siguranta nationala ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei militare mariantimisoara mariantimisoara Buna ziua, Am trecut in rezerva la cerere inainte de varsta 55 ani(varsta de pensionare militari). La implinirea varstei de 55 ani am depus dosarul de pensie ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata mai azzz01 azzz01 Buna ziua.Sunt pensionar pe caz de boala din anul2009,am lucrat in cadrul M.A.I.,sunt nascut in anul 1968,dupa 7 clasari am fost chemat la comisia militara ... (vezi toată discuția)