Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul din fata casei langa gardul ce desparte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul din fata casei langa gardul ce desparte proprietatile ...

Vecinul din fata casei langa gardul ce desparte proprietatile a facut cusca pentru caine asezata pe beton.O parte din dejectiile cainelui se scurg la noi in curte ,cainele mai foloseste gardul( plasa metalica).
Ce putem face ,mirosul este ingrozitor .Noi am pus la distanta o prelata ca sa nu mai vedem aceasta mizerie.Este legal,ca apa murdara sa se scurga laa noi in curte si la ce distanta poate construi aceasta cusca?Multumesc
Nu este specificat in lege la ce distanta se poate amplasa cusca unui caine.
Pentru murdariile care se scurg la dvs. in curte puteti face reclamatie la DSP.
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica