Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... proprietati dinaintea casatoriei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

proprietati dinaintea casatoriei

sa presupunem ca doi tineri se casatoresc,,,,si inaintea casatoriei fiecare detine cate o casa pe numele lui,,,dupa casatorie in cazul unui divort se vor imparti si aceste bunuri>?sau numai ce a fost dobandit dupa casatorie?va multumesc!
nu.
va multumesc pt raspunsuri!
vetx a scris:

nu e adevarata nici varianta ca dupa 5 ani de casatorie urmati de divort se imaprt si proprietatile dinaintea casatoriei?

Nu este adevarat si spuneti-le si celor care v-au spus acest lucru.
Este un zvon aberant care circula de ani de zile fara nici un temei legal.

avocat Claudiu Lascoschi
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat