Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , as dori sa va adresez o intrebare legat de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , as dori sa va adresez o intrebare legat de Revolut ...

Buna ziua , as dori sa va adresez o intrebare legat de Revolut , avem un nou angajat care a prezentat un iban local de la Revolut pentru livrare de salariu in acel cont , contabilul firmei nu vrea sa inregistreze acel cont de Revolut pe motiv ca banca nu este recunoscuta in Romania , este legal faptul ca contabilul refuza acest lucru si ce lege interzice in Romania livrarea de salariu pe un cont local de Revolut ?
Nu exista legea care sa interzica in Romania livrarea de salariu pe un cont local de Revolut ... contabilul are obligatia sa vireze salariul in acel cont .

Spuneti contabilului sa va spuna baza legala a refuzului ? .. si ca o observatie , cardul REVOLUT este recunoscut de alte banci