Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Regim tva la biletele de avion
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Regim tva la biletele de avion

Achizitie bilete de avion de la o firma stabilita in Spania. Biletele sunt pe ruta Bucuresti - Timisoara. Regim TVA ? Declarare din punct de vedere D300 si D390. Multumesc.
george-neagu, moderator
ce scrie pe factura referitor la TVA ?
Nu este evidentiat TVA
faceti taxare inversa aici si declarati in 390 achizitia de serviciu pe codul spaniol ES
Va multumesc