Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În cazul în care o salariatã intrã în CIC, iar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În cazul în care o salariatã intrã în CIC, iar sacinile ...

În cazul în care o salariatã intrã în CIC, iar sacinile vor fi distribuite mai multor angajati, inclusiv se va angaja o persoana nouã. Este obligatoriu ca noua angajare sã fie perioadã determinatã?
Potrivit legii, art.83 lit.a C.mun., da.
Si dacã vorbim de o altã functie? De mentionat cã angajatorul doreste extinderea departamentului prin angajarea mai multor persoane
Pe o alta funcție, angajarea se poate face pe durata nedeterminată.