Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical! Buna ziua, am avut 2 zile de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical! Buna ziua, am avut 2 zile de concediul medical, ...

Concediu medical!
Buna ziua, am avut 2 zile de concediul medical, de la munca am înțeles ca salariul se scade la minim pe economie și primești 75%! Dar în urma unei discuții cu un coleg am înțeles ca se scade la minim pe economie pe toată luna, nu doar pe cele 2 zile de concediu medical. Asa sa fie? Ma poate lămurii cineva?
Nu e adevărat, nu scade / nu se modifică salariul când angajații sunt în concediu medical.
Manuela Rășină, administrator