Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... O persoana de 16 ani poate avea pfa?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

O persoana de 16 ani poate avea pfa?

Bună ziua, as dori sa știu dacă o persoana de 16 ani își poate deschide un PFA. Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Nu. Nu poate.
Trebuie sa aiba minim 18 ani pentru a avea capacitate civilă.