Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistent Medical Debutant - 6 luni lucrate in 2 firme ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistent Medical Debutant - 6 luni lucrate in 2 firme sau mai multe este posibil ?

In contextul unui asistent medical debutant, in care trebuie sa execute perioada cea de 6 luni, pentru a nu mai fi considerat debutant, trebuie ca angajatul/asistentul, sa aiba un contract neintrerupt (privat sau stat) pentru a se valida cele 6 luni ? Daca acesta(asistentul) dupa o perioada de 2 luni(fiind tot debutant) se va muta intr-o alta firma, aceste 2 luni se vor mai lua in considerare ?(si va fi necesar pentru a lucra numai 4 luni, pentru a trece de acest statut - asistent medical debutant) Mulțumesc
In general, in sectorul bugetar, se ia in considerare 6 luni neintrerupte la acelasi angajator.