Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In cazul in care imi schimb locul de munca, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In cazul in care imi schimb locul de munca, cu ce ...

Buna ziua,

In cazul in care imi schimb locul de munca, cu ce data trebuie sa incetez CIM astfel incat sa am continuitate ca angajat? Precizez ca nu se pune problema de preaviz. iar la noul angajator urmeaza sa inchei CIM incepand cu 01.04.2023.

Multumesc.
data incetarii c.i.m. = data inceperii activitatii = 01.04.2023