avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In cazul in care imi schimb locul de munca, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In cazul in care imi schimb locul de munca, cu ce ...

Buna ziua,

In cazul in care imi schimb locul de munca, cu ce data trebuie sa incetez CIM astfel incat sa am continuitate ca angajat? Precizez ca nu se pune problema de preaviz. iar la noul angajator urmeaza sa inchei CIM incepand cu 01.04.2023.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:36, 27 Martie 2023
data incetarii c.i.m. = data inceperii activitatii = 01.04.2023

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare limita de varsta Ilie88 Ilie88 Buna ziua, Am un salariat care a primit decizia de pensionare pentru limita de varsta (reducere varsta standard de pensionare pt conditii deosebite) si ... (vezi toată discuția)
Angajarea la alt loc de munca dupa ccc Georgiana Ciomaga Georgiana Ciomaga Buna ziua! In septembrie imi voi da copilul la cresa si dupa ce se va acomoda, sa incep serviciul. Copilul face 2 ani abia in aprilie 2018. Problema e ca nu as ... (vezi toată discuția)
Cim nou, demisie morenika morenika buna ziua! ce trebuie sa fac ca sa pot pleca de la firma la care lucrez si in cel mai scurt timp sa semnez un nou CIM. precizez ca maine semnez demisia si as ... (vezi toată discuția)