Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Am lucrat 4 ani și 8 luni într-un loc, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Am lucrat 4 ani și 8 luni într-un loc, mi-am dat ...

Bună ziua! Am lucrat 4 ani și 8 luni într-un loc, mi-am dat demisia pe 1 februarie, iar acum urmează să încep în altă parte cu data de 1 mai. Doresc să rămân însărcinată, dar nu știu dacă perioada aceasta în care nu am cotizat mă afectează în vreun fel, dacă mă puteți ajuta cu un răspuns. Vă mulțumesc!
Nu afecteaza ... pentru indemnizatia CCC, trebuie sa aveti în ultimii 2 ani anteriori datei nașterii copilului, realizate timp de cel puțin 12 luni venituri din salarii și asimilate salariilor, venituri din activități independente, venituri din drepturi de proprietate intelectuală, venituri din activități agricole, silvicultură și piscicultură, supuse impozitului pe venit.