Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Plata impozitelor locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Plata impozitelor locale

Buna ziua! doresc sa adesez o intrebare legata de impozitele locale:in localitatea in care locuiesc Primaria a incadrat un apartament pe care l-am cumparat la nerezidential pe motiv ca dezvoltatorul nu a respectat puz ul ,chiar daca in tot imobilul locuiesc persoane.Mai mult de atat au si marit cota de impozitare la maxim .Pentru un ap cu 2 cam de 54mp impozitul este 3600 lei/an.Dezvoltatorul a dat Primaria in judecata si de doi ani procesul nu este finalizat.Intrebarea mea este daca eu pot sa platesc impozitele locale pentru celelalte proprietati (casa,masina,teren) ?Intreb acest lucru deoarece am nevoie de un cerificat fiscal sa vand o masina.Care ar fi solutia?Trebuie sa platesc impozitul pe toate proprietatiile pentru acest cerificat fiscal?Multumesc
george-neagu, moderator
Da, acum platiti tot pentru acel certificat fiscal. Dacă cumva, după finalizarea procesului, se schimba ceva, vi se va da diferenta.
Multumesc mult!